Az alábbiakban egy megözvegyült férj levelét tesszük közzé, aki a felesége halála után hiába intézkedett, öt év után felszólító levelet küldött az OTP.
„2005 májusában veszítettem el a feleségemet. A halálát bejelentettem az OTP felé, leadtam a bankkártyáját, átírattam a csoportos beszedési megbízásokat a saját lakossági folyószámlámra. Az ügy(nem)intéző hölgy javaslatára tettem rá némi "tartalékot", hogy legyen fedezet a megszüntetés költségeire.
Azóta 5 évig a világon semmi nem utalt arra, hogy a feleségem folyószámlája aktív lenne, nem küldtek a nevére egyenleg-értesítőt, nem küldtek új bankkártyát (ami az öt év alatt már legalább kétszer lejárt volna), csak nemrégiben küldtek egy felszólító levelet, hogy van 2234 forint tartozása.
Berongyoltam a bankfiókba, ahol közölték, hogy „ne mutogassak semmilyen papírt”, az nekik nem érvényes, egyébként is kicsúsztam a 8 napos határidőből (miközben ők 10 nappal a levélre nyomtatott dátum után adták postára a felszólítást), a tartozás pedig már 3876 forintra emelkedett. Némi vita után lemásolták a régi iratokat és megígérték, hogy majd értesítenek (nekem természetesen erről sem járt semmilyen bizonylat). Ennek ellenére azóta újabb felszólítást kaptam, ezúttal 4977 forintot követelnek. Mit kell még tennem, hogy ne ketyegjen a tartozás?
Elmeséltem a történetet a szomszéd öregúrnak, aki már szintén elveszítette a feleségét. Neki a bankban dolgozó fia intézte az ügyeket, de 6 év után most őt is megtalálták...”