Egyik olvasónk csak nagy nehézségek árán tudott kikecmeregni egy C-hitelnek indult adósságból. Az ügyfél előbb az OTP Banknak, majd felmondás után az OTP Faktoring Követeléskezelő Zrt-nek tartozott, de az adósságát végül az AVS Informatikai Kft-nek fizette ki. Aztán jött egy bírósági felszólítás…
„2003-ban 500 ezer forintot vettem fel C-hitel címén az OTP Banktól. Egy ideig tudtam is fizetni, majd az elmaradások miatt 2005 februárjában felmondták a szerződésemet. Az anyagot 591 357 forintos tartozással átadták az OTP Faktoringnak, akik az általuk teljes felhatalmazással élő AVS Informatikai Kft-nek adták tovább az ügyet behajtás címén.
2005 júliusában az írásban meghatalmazott cég képviselője személyesen keresett fel, akivel megegyeztünk abban - és ezt szeptember 20-án írásba is foglaltuk -, hogy 24 hónapon keresztül havi 24 500 forintot fizetek. Végül 2007 decemberéig összesen 621 000 forintot fizettem.
Ezek után tavaly júliusban kaptam egy közel 800 000 forintról szóló bírósági fizetési meghagyást, melyben tételesen feltüntették a tőke, a kamat és a késedelmi kamat összegét. Fellebbezést nyújtottam be az ügyben, de az első tárgyaláson az OTP-től senki nem tette tiszteletét.
A második tárgyaláson már részt vett az OTP Faktoring képviselője, de nagyon elcsodálkozott, amikor a megbízási szerződésről és fizetési megállapodásról esett szó, mivel akkor hallott először ezekről. A befizetéseimet igazoló csekkeket a bíróságon, tárgyalás közben egyeztette a saját kimutatásával, amit kissé visszásnak tartok.
Kérdezem, hogy az OTP Faktoringnál tudják egyáltalán, hogy mit csinálnak? Tudják vajon, hogy kinek, mikor és mire vonatkozóan adnak felhatalmazásokat?
Jelenleg ítélethirdetésre várunk (az itt leírtakat írásos dokumentumokkal tudom bizonyítani).
Senki ne hagyja magát!”