Egyik olvasónk rövid időn belül 20 % körüli hozamot ért el a K&H Bank egyik kockázatos befektetési termékével, de az öröm nem tartott sokáig. A bank a különböző díjtételekre annyit levont a visszavásárláskor, hogy az ügyfélnek kevesebb pénze maradt, mint amennyit befektetett.
„Három hónappal ezelőtt a K&H Bank befektetési jegyei közül többet is vásároltam. Elsősorban a tőkevédett pénzpiaci alapban kívántam pénzt elhelyezni, de egy kisebb összeggel kockázatosabb vizekre eveztem.
A befektetési jegyek kiválasztásakor úgy döntöttem, hogy 15 ezer forintot megkockáztatok egy „merész”-nek minősített befektetési jegy megvásárlásával. A tranzakciós költség 250 forint volt, amit a visszavásárláskor szintén levontak.
Ekkor úgy gondoltam, hogy mivel a befektetési jegyek értéke megközelíti a 18 ezer forintot (ami majdnem +20 % egy negyedév alatt), ha azt az ötszáz forintot levonjuk, akkor is annyi hozamot értem el 15 ezer forinttal, mintha mondjuk 100 ezer forintot kötöttem volna le évi 10 %-os kamatra.
A meglepetés a bankszámlakivonattal együtt érkezett, amikor az újabb 500 forintos számlavezetési díjon felül még 2000 forintot rámterheltek, mivel a feltörekvő piaci befektetési jegy valójában egy „részvénytípusú nyíltvégű alap”, amihez újabb díjtétel tartozik.
A pénzem a költségek levonása után a kedvező hozam ellenére kevesebb lett, ezért úgy döntöttem, hogy felhagyok a K&H befektetési jegyek vásárlásával.”
További szivatós történeteket a blog@penzcentrum.hu e-mail címre várunk.